среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Концерт на Македонска филхармонија во Дебар

makedonska-filharmonija

Поврзани вести

Македонската Филхармонија првпат вечерва ќе одржи концерт во Дебар, а по долго време утре ќе гостува во Струга.

Настапите се во рамки на востановената практика на Филхармонијата, по завршувањето на концертната сезона да одржува концерти низ градовите во Македонија.

Под водство на диригентот  Борјан Цанев, оркестарот ќе изведе дела од Дворжак, Брамс, Маскањи, Офенбах…

Планирано е и гостување во Валандово, а потоа следуваат настапите на Филхармонијата на фестивалот „ Охридско лето“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести