петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Како концертот во салата Батаклан се претвори во масакар

koncert-bataklan

Поврзани вести

Видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ во салата Батаклан се претвори во вистински масакр беше објавено на Јутјуб.

Масакрот на терористите започнал на пестата песна. Во концертната сала се убиени стотина лица, од кои најголем дел се млади луѓе обожаватели на групата.

Дел од жртвите настрадале од огнено оружје, а останатите во експлозијата. Нападот на концертната сала беше само еден од седумте синхронизирани напади што во петокот се случија во престолнината на Франција.

Најчитани вести