петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кондогбија денес потпишува со Интер

kondogbia

Поврзани вести

По две минати сезони во тимот на Монако, Џофри Кондогбија ќе премине во редовите на Интер.

Францускиот играч за врска денес ќе треба да ги мине медицинските прегледи по што се очекува потпишување на договорот и официјална презентација пред навивачите и новинарите.

Финансиските детали од договорот не се обелоденети, но се претпоставува дека Интер ќе плати 32 милиони евра во кеш плус 8 милиони евра преку дополнителни бонуси.

Кондогбија ќе заработува 5 милиони евра по сезона.

Најчитани вести