сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кондогбија е планот Б на Флорентино Перез

KONDOGBIA PLAN B

Поврзани вести

Претседателот на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез, веќе има план “Б”, доколку не успее во намерата за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на францускиот интернационалец од редовите на Јувентус, Пол Погба.

Првиот човек на “кралскиот клуб” пред неколку дена ги информирал најблиските соработници дека нема да седне на преговарачката маса доколку челниците на старо-новиот шампион на Италија останат на ставот дека Погба може да биде продаден само доколку понудата на Реал (М) не биде помала од 30 мил. евра.

Во тој случај, Перез своето внимание ќе го насочи кон стандардниот првотимец во дресот на францускиот прволигаш Монако, Геофреи Кондогбиа кој е проценет на 25 мил. евра.

Освен играч за врска, претседателот на “кралскиот клуб” ќе се обиде да ангажира нов централен дефанзивец и по можност тоа да биде францускиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Порто, Елиакуим Мангала.

Раководните лица на португалскиот прволигаш пред неколку месеци потврдија дека Магала ќе добие зелено светло за промена на клупската средина само доколку понудата за неговите услуги не биде помала од 46 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести