недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кондоми полнети со кокаин испратени по пошта за во Ватикан

Кокаинот, како што пренесува АФП, во течна состојба бил ставен во кондомите и така спакуван, а пратката била наменета за главната пошта во Ватикан.

vatikan

Поврзани вести

Германските цариници заплениле пратка наменета за во Ватикан во која се наоѓаче 14 кондоми наполнети со кокаин, пишуваат германските медиуми. Како што наведува „Билд“ пратката содржела 340 гр. кокаин, чијашто вредност се проценува на 40 илјади евра. Пратката била запленета на меѓународниот аеродром во Лајпциг, уште во јануари.Пратката била испратена од Јужна Америка,но не е наведено за која земја станува збор.

Кокаинот, како што пренесува АФП, во течна состојба бил ставен во кондомите и така спакуван, а пратката била наменета за главната пошта во Ватикан.Германскиот обвинител верува дека примачот на пратката, кој не е идентификуван, дознал дека цариниците ја откриле содржината на пратката.

Моментно, канцеларијата на Интерпол во Ватикан го истражуваат овој случај заедно со германската полиција, но германските официјални лица се уште не го коментирале овој случај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести