недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Кондовецот Агим Красниќи се ожени во затвор

agim_krasniqi

Последни вести

Агим Красниќи од Кондово, кој одлежува затворска казна за повеќе кривични дела се ожени во затворот во Штип.

Тој одговара за злосторничко здружување, но и покрај тоа, неодамна се оженил со жена од Косово. Матичар дошол во штипскиот затвор за да ги венча со граѓански брак Красниќи и неговата избраничка.

Најчитани вести