понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Конечно ќе дочекаме снег оваа недела

Ќе се израдуваме ли на вистински снег оваа година?

sneg str

Поврзани вести

Од петок ќе има зголемување на облачноста со повремен дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите. В сабота, според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, кон крајот на денот ќе се спушти постуден воздух кој ќе овозможи врнежи од снег и на пониските места.

Од недела температурите ќе бидат во опаѓање.

За утре метеоролозите најавуваат облачно време со мали сончеви периоди и температура од пет степени во Маврово до 15 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести