сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Конечно заврши сагата – Бони потпиша за Манчестер Сити

wilfried

Поврзани вести

Во текот на денешниот ден постојано се појавуваа најразлични гласини и деманти околу евентуалниот трансфер на Вилфред Бони од Свонси во Манчестер Сити, но пред малку оваа информација беше и официјално потврдена.

“Чест ми е што ќе играм за еден од најголемите фудбалски клуба на светот. Едвај чека да дебитирам. Ова е награда за моите добри партии”
, рече Бони.

26-годишниот фудбалер потпиша четири и пол годишен договор со “граѓаните“, а се претпоставува дека за него “граѓаните” на Свонси му исплатиле сума од 28 милиони евра.

Најчитани вести