недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Конференција „Бизнисот прави разлика“

132318351

Последни вести

Меѓународна Конференција насловена „Бизнисот прави разлика – Меѓународни практики на општествена одговорност, претпријатијата и нивниот ангажман во поддршката на заедницата“ денеска ќе се одржи во Скопје.

Конференцијата има за цел да ги информира учесниците за можностите кои произлегуваат од градењето на меѓусекторски партнерства меѓу приватниот, јавниот и граѓанскиот сектор, како и да ги поттикне за активно инволвирање во заедницата, соработка со другите сектори и да ја преземат одговорноста во општеството.

На Конференцијата  ќе бидат презентирани практични примери и најдобрите практики и искуства за да се охрабрат компаниите да ги интегрираат принципите на општественото одговорно работење во својата бизнис стратегија и во процесот на денесување одлуки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести