недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Конференција: „Идното НАТО – предизвици и очекувања”

natooo1

Поврзани вести

Во организација на Евроатантскиот совен на Македонија денеска ќе се одржи конференција на тема „Идното НАТО – предизвици и очекувања“.

Во пресрет на претстојниот самит на Алијансата на конференцијата ќе бидат реафирмирани евроатлантските вредности и посветеноста на Македонија кон НАТО интеграцијата.

Евроатлантскиот совет на Македонија со оваа конференција најавува дека уште еднаш ќе ја зголеми и ќе ја направи видлива јавната дебата за бенефитот на земјата од членството во НАТО.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести