понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Конфликотот меѓу Изарел и Палестина, тема на Советот за безбедност

Советот за безбедност денеска ќе се состане за да разговара за ескалацијата на немирите меѓу Израел и Палестинците од Појасот Газа.

AM PLASSNIK BEIM UN-SICHERHEITSRAT IN NEW YORK

Поврзани вести

Советот за безбедност денеска ќе се состане за да разговара за ескалацијата на немирите меѓу Израел и Палестинците од Појасот Газа.

На денешниот состанок се очекува генералниот секретар Бан Ки Мун да претстави извештај пред членовите на меѓународната заедница.

Претходно претставниците на арапските земји во ОН побараа вонредна седница на СБ поради ситуацијата во Појасот Газа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести