петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Конопјанка последно зимско засилување на Ливерпул

konopjanka zimsko zasiluvanje

Поврзани вести

Челниците на англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе се обидат до крајот на зимскиот преоден рок да го договорат трансферот на стандардниот првотимец во дресот на украинскиот прволигаш Днипро, Јевген Конопјанка.

Англиските медиуми потврдија дека преговорите помеѓу двата клуба се во напредна фаза и дека истите треба да најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од 20 милиони евра.

“Се надевам дека ќе ангажираме некое квалитетно засилување до крајот на зимскиот преоден рок. Се надевам дека ќе станува збор за фудбалер од светска класа и дека истиот ќе ни помогне во обидот да ги исполниме нашите зацртани цели за актуелната сезона”, изјави по натпреварот со Евертон, менаџерот на „црвените”, Брендон Роџерс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести