понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Конте бара купец за пет фудбалери

Излезната врата од „Јувентус Арена" сигурно ќе им биде покажана за Себастијан Џовинко, Фабио Кваљарела, Мирко Вучиниќ, Фредерико Пелусо и Симоне Падоин.

konte kupec 5 fudbaleri

Последни вести

Предводникот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Антони Конте веќе го состави списокот со фудбалери кои сигурно ќе си заминат од Торино на стартот од летниот преоден рок.

Излезната врата од „Јувентус Арена” сигурно ќе им биде покажана за Себастијан Џовинко, Фабио Кваљарела, Мирко Вучиниќ, Фредерико Пелусо и Симоне Падоин.

Најголема заработувачка,  раководните лица на Јувентус очекуваат од продажбата на црногорскиот интернационалец Мирко Вучиниќ кој подолг временски период важи за голема желба на Интер, Арсенал и Борусија од Дортмунд, а победник во оваа трка ќе биде клубот кој ќе испрати официјална понуда не помала од 10 мил. евра.

Понудна но не помала од 8 милиони евра, челниците на Јувентус очекуваат и за услугите на брзоногиот напаѓач Себастијан Џовинко, а Фабио Кваљарела е проценет на 6 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести