среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Конте: Интер треба да се среќен што прими само три погодоци

conte za inter

Поврзани вести

Предводникот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, Антонио Конте ги пецна клупските челници и фудбалерите на Интер дека треба да бидат пресреќни што неделниот дерби натпревар завршил со триумф на “старата дама” од само 3:1.

“Јувентус е најефикасниот тим во италијанската Серија А и можевме да постигнеме повеќе од три погодоци на неделниот дерби натпревар. Хандановиќ спаси неколку чисти погодоци. Јас сакам мојот тим да напаѓа во сите 90 минути, да има целосна контрола врз играта и врз топката. Секогаш е подобро да се игра офанзивно отколку да се игра позади топката. Јас сум презадоволен од играта на моите фудбалери, тие се најзаслужни за освоените три бода. Штета што примивме погодок”, изјави Конте кој е познат и по тоа дека многу сака да се фали кога неговиот тим победува и многу сака да плаче и да плука по судиите кога неговиот тим ќе загуби.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести