среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Конте повторно рони крокодилски солзи

Жалам што дојдовме на чекор до европско финале“, но на крајот потклекнавме, изјави предводникот на „старата дама".

konte roni krokodilski solzi

Поврзани вести

Дека е плачо со тапија, тренерот на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Антони Конте докажа и по натпреварот против Бенфика кога вината за елиминацијата од Лигата на Европа ја лоцираше кај гостинските фудбалери и кај главниот арбитар од Англија, Марк Клатенбург.

„Бенфика не дојде да игра фудбал, туку да лежи на теренот. Жалам што ги разочаравме навивачите, но мислам дека судијата премногу ги толерираше нивните симулации на тревата. Не знам дали имаше ефективни 45 минути на овој меч. Но, тоа сепак не е оправдание за тоа што ние не постигнавме погодок. Сега ни преостанува да ја завршиме работата во Серија А и да му се радуваме на „скудетото“. Жалам што дојдовме на чекор до европско финале“, но на крајот потклекнавме“, изјави предводникот на “старата дама”.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести