понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Конте тренер на Јуве уште една сезона

Најзаслужниот за последните три титули кои се освоени во италијанската Серија А, Антониот Конте и во новата клупска сезона ќе биде предводник на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус.

KONTE TRENER JUVE

Последни вести

Најзаслужниот за последните три титули кои се освоени во италијанската Серија А, Антониот Конте и во новата клупска сезона ќе биде предводник на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус.

Раководните лица на „Старата дама” преку официјалниот профил кој го имаат на познатата социјална мрежа „Твитер” потврдија дека младиот фудбалски стручњак ќе биде предводник на Јувентус и во сезоната 2014/2015.

Веднаш по официјалната прослава за освоеното јубилејно 30. скудето, Конте договори состанок со клупските челници се со цел да види дали има иста филозофија со раководните лица и иста амбиција кога е во прашање новата клупска сезона.

За време на состанокот било дефинирано дека Конте ќе остане во Торино уште најмалку една сезона, но нема конкретна информација дали италијанскиот стручњак ќе биде награден со нов побогат договор затоа што актуелниот му завршува на крајот од следната сезона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести