четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Контролките со Србија и Црна Гора за 50 денари

rakomet-reprezentacija-radost-makedonija-rusija

Поврзани вести

Љубителите на ракометот за симболична сума од 50 денари ќе можат да ги гледаат последните контролни натпревари на ракометната репрезентација на Македонија, пред да отпатува на ЕП во Данска ( 12 – 26 јануари), наредната година.
Последните контролни натпревсри “црвено – жолтите ќе ги одиграат против Србија ои Црна Гора на турнир во Скопје од 3 до 5 јануари.
Репрезентацијата почнува со Црна Гора на 3 јануари (18,30), а на 5 јануари играме со Србија (18,30). Сите мечеви се играат во СРЦ Кале

Распоред на играње
СРЦ Кале.
3 јануари: Македонија – Црна Гора (18,30)
4 јануари: Србија – Црна Гора (18,30)
5 јануари: Македонија – Србија (18,30)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести