недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Конзулатите и здруженијата со пунктови за помош

pomos

Поврзани вести

Српската заедница, здружението Искра, Македонско-Хрватското здружение, македонско-босанско-херцеговачкото здружение, Српско-Македонското друштво Срма, Организацијата на жени и други здруженија со свои пунктови за донациите од граѓаните за помош на настраданите граѓани во поплавениот Регион на Србија, Хрватска и БиХ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести