вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Координативен состанок со откупните претпријатија за тутун и производители на тутун

tutung0

Поврзани вести

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, денеска заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Димовски ќе одржи координативен состанок со Откупните претпријатија за тутун и производителите на тутун.

Состанокот ќе се одржи во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести