петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Корејката Ли го заврши настапот на првенството

korejka li

Поврзани вести

Репрезентацијата на Кореја ќе настапи ослабена во преостанатиот дел од Светското првенство за кадетки во Македонија, откако повредата на Ханеил Ли е од крајно сериозен карактер и дека за неа шампионот е завршен.

Средниот бек го повреди коленото во финишот од натпреварот против Бразил, кој заврши со убедлива победа на тимот од Далечниот Исток. Ли долго по крајот на средбата лежеше на паркетот во салата СРЦ „Кале“, од каде беше однесена во градската болница „8 септември“.

„Станува збор за посериозна повреда на коленото поради која Ли мораше да биде хоспитализирана. Таа набрзо ќе биде оперирана поради што нејзиниот настап на СП во Македонија дефинитивно е завршен“, изјавија од лекарскиот тим.
Повредената Ли досега одигра вкупно десет минути на шампионатот постигнувајќи два гола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести