понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Корисници од неколку скопски улици денеска без вода

Прекинот ќе трае се' до завршување на потребните активности

voda

Поврзани вести

Корисниците од улиците Александар Бујнoв, Петар Манџуков, Бетовенова и од населбата Шуто Оризари денеска од девет часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради промена на два затворачи на раскрсницата на улицата Бетовенова со улицата Александар Бујнов, а ќе трае се’ до санирање на потребните активности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести