четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Корисниците од повеќе скопски општини утре без струја

struja

Последни вести

Утре без електрична енергија ќе останат корисниците од повеќе скопски населби. Според известувањето добиено од РЦУК, во текот на утрешниот ден струја ќе немаат:

– во периодот од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од улиците Џон Кенеди, Кемал Ататурк и Цветан Димов. ( општина Чаир )

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од улиците: Мавровска, Кичевска и Рафаело Батино. (општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. Тодор Чангов – краци – 8, 10, 11, 12, 13 и 14. (општина Аеродром )

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од улиците: Ениџе Вардарска и Востаничка. (општина Кисела Вода )

– во периодот од 10.00 до 13.00 часот, корисиниците од ул. 20 во село Сарај. (општина Сарај )

Најчитани вести