среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Корисниците од трговскиот центар Олимпико до Алумина без вода за пиење

vodovod

Поврзани вести

Корисниците на потегот од трговскиот центар Олимпико до Алумина денеска ќе останат без вода за пиење од 9,30 часот.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-300 милиметри на улица Митрополит Теодосиј Гологанов наспроти трговскиот центар Олимпико.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести