среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Корисниците од улиците Среќко Пужалка и Товарник без вода за пиење

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Корисниците од улиците Среќко Пужалка и Товарник денеска од десет часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на приклучна цефка профил ф-1 на улицата Среќко Пужалка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести