понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Корисниците од високата зона Аеродром и Ново Лисиче без вода

voda

Поврзани вести

Корисниците од високата зона Аеродром и од Ново Лисиче денеска од 12 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-400 милиметри на улица Сава Ковачевиќ кај последна автобуска станица 24.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести