понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Користеле фалсификувани пари, ги фатила полицијата

pari1

Последни вести

Жител на кочанското село Оризари набавил фалсификувани пари во вредност од 4000 евра. Парите ги набавил од Бугарија во средината на мај, а потоа една банкнота од 100 евра му дал на еден човек од Виница. Виничанецот со банкнотата  во село Горни Полог сакал да купи храна. Полицијата ги пронашла банкнотите кај 32-годишниот жител на село Оризари и поднела кривична пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести