петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кошаркарот Дино Раџа повреден во сообраќајка

Дино Раџа со својот мотор удрил во автомобил кој му го попречил патот, кошаркарот веднаш бил префрлен во болница.

radza2-500

Поврзани вести

 

Поранешниот хрватски кошаркар Дино Раџа доживеал сообраќајна несреќа по која со возило на Брза помош бил пренесен во болница. Тој возејќи го својот мотор налетал на автомобил кој му го попречил патот на една крстосница пишуваат хрватските медиуми.

Полицијата извршила увид, но се уште не се знае кој поминал на црвено светло, односно кој е виновник за сообраќајната несреќа.

Како што пишуваат хрватските медиуми повредена е девојката која го возела автомобилот, како и останатите патници, а по судирот и падот од моторот Дино Раџа сам станал и седнал на тротоарот, па се претпоставува дека ниту неговата повреда не е сериозна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести