сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кошаркарската легенда стана татко на близначки

Џордан стана татко по четврти пат, овој пат на Викторија и Изабел.

brakjordan

Поврзани вести

Мајкл Џордан, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, стана на татко на близначки.

Кошаркарот и неговата 37-годишна сопруга Ивет во неделата станаа родители на Викторија и Изабел.

Како што соопшти портпаролката на Џордан,  и мајката и двете новороденчиња се чувствуваат одлично.

jordon

Џордан идниот понеделник полни 51 година, а шетсгодишната врска со Ивет ја крунисаа минатиот април.

Џордан од првата сопруга се разведе во 2006 година, а од тој брак ма двајца синови и една ќерка.

wife

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести