Магазин

Кошаркарската легенда стана татко на близначки

Кошаркарската легенда стана татко на близначки

Мајкл Џордан, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, стана на татко на близначки.

Кошаркарот и неговата 37-годишна сопруга Ивет во неделата станаа родители на Викторија и Изабел.

Како што соопшти портпаролката на Џордан,  и мајката и двете новороденчиња се чувствуваат одлично.

jordon

Џордан идниот понеделник полни 51 година, а шетсгодишната врска со Ивет ја крунисаа минатиот април.

Џордан од првата сопруга се разведе во 2006 година, а од тој брак ма двајца синови и една ќерка.

wife