недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кошиелни побара напаѓач кој ќе постигне 30 погодоци

Моментално, има јасна разлика помеѓу Арсенал и тимовите на Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и Челзи", изјави централниот дефанзивец.

KOSIELNI POBARA NAPAGAC

Поврзани вести

Францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Лорен Кошиелни, испрати јасна порака до раководните лица, кои според него, мораат за време на летниот преоден рок да ангажираат напаѓач од светска класа.

„Мора да ангажираме, мора да купиме, многу, многу добар напаѓач. Арсенал има потреба од напаѓач од светска класа. Тоа е многу важно, така ќе бидеме многу конкурентни во домашниот шампионат во Лигата на шампиони. Така Жиру ќе биде уште подобар. Арсенал ќе напредува на првенствената табела, ако има напаѓач кој може да постигне 30 погодоци во една сезона. Тогаш сигурно ќе ја освоиме шампионската титула. Моментално, има јасна разлика помеѓу Арсенал и тимовите на Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и Челзи”, изјави централниот дефанзивец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести