петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Косовец фалсификувал шасија

granicen-preminn

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Ф.(41) од Косово, за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 27.06.2014 година, од страна на полициски службеници на ГП „Јажинце“ при влез во Р Македонија било запрено патничко возило „мазда“ со косовски регистерски ознаки, управувано од пријавениот, а по извршена контрола е утврдено дека постоечкиот број на шасијата е фалсификуван.

Најчитани вести