вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Косовец приведен поради фалсификувaн број на шасија

mvr

Поврзани вести

Косовски државјанин е приведен на граничниот премин Јажинце поради фалсификувана патна исправа.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека пред три дена е приведен 64-годишниот С.Н. кој се обидел да влезе во Македонија со фалсификувана патна исправа.

Според информациите од полицијата С.Н. се обидел да ја премине македонско-косовската граница на  преминот  Јажинце со  неговиот автомобил „мерцедес“.

По преземени мерки е утврдено дека бројот на шасијата е фалсификуван.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести