недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Косово: Ако Јахјага нема резултат нека се повлече

475248_atifete-ap_f

Последни вести

Косовската претседателка Атифете Јахјага треба да признае дека не може да ги убеди лидерите на партиите за да постигнат договор за излегување од кризата настаната поради неуспехот да се конституира Собраниети и да се формира Влада, оценуваат познавачите на приликите на Косово.

Тие исто така сметаат дека ако Јахјага до крајот на наредната недела не пружи некој резултат, треба и самата да се повлече пренесува Трибуна.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести