четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Косовски кик-боксер убиен на боиште во Сирија

Косовски кик-боксер убиен на боиште во Сирија

Косовски кик-боксер убиен на боиште во Сирија

Поврзани вести

Косовскиот кик-боксер Валдет Гаши минатиот месец бил убиен во Сирија, каде заминал да се бори на страната на Исламската држава.

Тој на екстремистичката групација и се приклучил во јануари оваа година, а како што пренесуваат медиумите се борел за модерна калифатска држава во Сирија.

Тој бил убиен на 27 јуни, објави на Фејсбук неговиот брат.

Најчитани вести