понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Косово ќе воведе санкции за Русија?

20140724_sankcii_t

Поврзани вести

Косовската Влада во оставка планира да воведе санкции спрема Русија, потег што го преземаа САД и Европската унија, објави весникот „Експрес“.

Советникот во МНР Басмир Џемај изјави дека се уште актуелната Влада на Хашим Тачи и МНР коодринирал акции и анализирале можности за воведување санкции спрема Русија.

– Подготвени се сите мерки, останува само Владата да ги одобри, изјави Џемај. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести