Косово ќе воведе санкции за Русија?

112

Косовската Влада во оставка планира да воведе санкции спрема Русија, потег што го преземаа САД и Европската унија, објави весникот „Експрес“.

Советникот во МНР Басмир Џемај изјави дека се уште актуелната Влада на Хашим Тачи и МНР коодринирал акции и анализирале можности за воведување санкции спрема Русија.

– Подготвени се сите мерки, останува само Владата да ги одобри, изјави Џемај. 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.