сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 18

Косово: Уапсени седум лица поради трговија со луѓе

Седум лица се уапсени во Пеќ. Тие се товарат дека сториле кривично дело трговија со луѓе, пренесува РТС.

kosovo

Поврзани вести

Седум лица се уапсени во Пеќ. Тие се товарат дека сториле кривично дело трговија со луѓе, пренесува РТС.

По налог на обвинителството извршена е контрола на едно кафуле во Пеќ, затоа што постоеле сомнеинија дека се врши незаконска активност трговија со луѓе и таму била идентификувана една жртва, се наведува во соопштението на полицијата.

Меѓу уапсените е еден жител на Косово, еден државјанин на Албанија и пет Албанки на кои им била изречена мерка притвор во траење од 48 часа.

Полицијата запленила 1.195 евра, седум мобилни телефони и тетратка со податоци.

Најчитани вести