среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Косово: Убиен Албанец додека сечел дрва, двајца се борат за живот (ФОТО)

За сега се непознати сторителите на овој напад, но косовски „Индеконлајн“ пишува дека жртвите биле нападнати од униформирани Срби.

kosovo1

Последни вести

При престрелка во Јужна Митровица, во селото Коловрт, помеѓу Жупча и Кошутова, убиено е едно лице, а двајца се тешко повредени.

kosovo2

Како што пренел портпаролот на косовската полиција, сите тројца биле Албанци на кои со огнено оружје било пукано од непознат правец додека сечеле дрва.

Kosovo

Косовските медиум пренесуваат дека станува збор за Ардиан Ибрахими (19) и браќата Албион Брахими (16) и Алберт Брахими (15).

За сега се непознати сторителите на овој напад, но косовски „Индеконлајн“ пишува дека жртвите биле нападнати од униформирани Срби.

kosovo3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести