сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Косово воведува визи за граѓаните на БиХ

kosovo-karta

Поврзани вести

Косовската Влада ја усвои одлуката за воведување на визи за граѓаните на Босна и Херцеговина, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Одлуката е донесена како реципрочна мерка, бидејќи властите во Сараево не ги отстраниле визите за граѓаните на Косово. За да патуваат во Босна и Херцеговина косовските граѓани треба да аплицираат за виза, притоа исполнувајќи доста строги услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести