понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Косовски Албанец во самоубиствен напад разнесе 52 војника

Веста за акцијата на Блерим Демири ја соопшти организацијата „ИСИФ“ на која Демири наводно е член, а ја пренесе косовската телевизија „Кохавизион“ во емисијата „Интерактив“

iracka_armija

Поврзани вести

Блерим Демири од Урошевац учевствувал во самоубиствен напад на ирачката војска во кој загинаа 52 војници, пренесуваат приштинските медиуми напоменувајќи дека ова е прв граѓанин од Косово кој извршил ваков напад.

Веста за акцијата на Блерим Демири ја соопшти организацијата „ИСИФ“ на која Демири наводно е член, а  ја пренесе косовската телевизија „Кохавизион“ во емисијата „Интерактив“.

Демири на муслимански форум се идентификува под псевдонимот „Abu Khabab Al Kosovo”, пренесува „Кохавизион.“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести