петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Косовскиот бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Тој со својот брат имале намера да отворат аероклуб на Косово по урнек на аероклубот во Тревизо од каде патувале кон Приштина.

auto_visari1473229119

Поврзани вести

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово.

Станува збор за Висар Бегај и неговиот брат Ф. Бегај.  Тие имале намера да отворат аероклуб на Косово по урнек на аероклубот во Тревизо од каде патувале кон Приштина.

Сепак, на аеродромот во Приштина нема гориво какво што е потребно за авионот Пајпер, познат модел на бизнис- авиони, па морал да слета во Скопје, а потоа да го продолжи летот.

Најчитани вести