петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Косовскиот премиер на конференција во Берлин

hasim-taci6-620x330

Последни вести

Премиерот на Косово,Хашим Тачи ќе присустува на Конференцијата за Западен Балкан во Берлин, Германија, а на состаноците на работните групи ќе учествуваат и министерите за надворешни работи и финансии, Енвер Хоџај и Бесим Бегај.

На овој форум ќе се разговара за енергија, технологија, инфраструктура и пред се за меѓусебната регионална соработка, како и соработката со Европската Унија.

Портпаролот на Хоџа, додаде дека Владата на Косово ќе претстави и конкретен план за промоција на проекти за инвестирање во Косово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести