среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Коста: Имав проблем при изведувањето на ударот од белата точка

KOSTA IMAV PROBLEM

Поврзани вести

Бомбардерот на Атлетико (М), Диего Коста откри што му беа потребни неколку минути за да го изведи ударот од белата точка и додаде дека неговиот тим заслужено ќе биде дел од финалниот натпревар во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Теренот беше вдлабнат токму каде што требаше да ја наместам топката. Навистина многу се трудев да ја изберам вистинската позиција. На крајот, се добро се заврши. Се трудевме многу, имавме желба и голема верба дека ќе успееме, дури и кога Фернандо Торес постигна гол за водство на Челзи. Успеавме да се издигнеме, возвративме пред полувремето, а во вториот дел ги разрешивме дилемите. Ова е голем ден за Атлетико Мадрид, а уште поголем ќе биде кога ќе истрчаме во големото финале во Лисабон”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести