петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Коста наострен за дуелот против Холандија

KOSTA NAOSTREN

Поврзани вести

Новопечениот репрезентативец на Шпанија, бомбардерот на Атлетико (М), Диего Коста, е убеден дека ќе биде 100% подготвен за првиот натпревар од групната фаза на престојниот Мундијал во Бразил, за дуелот против секогаш незгодната репрезентација на Холандија.

„Се чуствувам многу подобро во споредба со изминатите неколку недели. Само што заврши финалниот натпревар во Лигата на шампиони, го започнав процесот на рехабилитација. Помина долг период откако бев 100% подготвен за игра. Сега сакам да тренирам со моите репрезентативни колеги. Ништо не правев во изминатите неколку недели и затоа сега сакам да тренирам со полн интензитет. Дали ќе бидам подготвен за првиот натпревар во групната фаза? Нормално дека ќе бидам, зошто да не бидам подготвен”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести