среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Коста за Кавани

Како што се наведува тоа би ги отворило и преговорите за преселба од Париз во Лондон.

Коста за Кавани

Коста за Кавани

Последни вести

Пари Сен Жермен подготви 40 милиони фунти на лето фудбалерот на Челзи Дијего Коста, пренесува англискиот „Дејли Експрес“.

Како што се наведува тоа би ги отворило и преговорите за преселба од Париз во Лондон.

Да може да се пресели Едисон Кавани, под услов Златан Ибрахимовиќ да настапува во ПСЖ.

Кавани и Дијего Коста се расположени за богата зделка, Уругваецот бидејќи е на клупа во Париз.

Клубовите ќе се надмудруваат во натпревар од осминфиналето од Лигата на шампиони во Лондон.

Во првиот дуел славеше ПСЖ со 2:1 со победничкиот погодок постигнат од Кавани.

Најчитани вести