сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Костарика го преслуша фаворизираниот Уругвај

Ууругвај дојде до планираното водство со погодокот на Единсон Кавани, кој успешно го изведе ударот од белата точка, но на стартот од второто полувреме, Јоел Кемпбел израмни на 1:1, а само неколку минути подоцна, Костарика дојде во водство со погодокот на Оскра Дуранте.

KOSTARIKA PRESLUSA URUGVAJ

Последни вести

После тие на Холандија, големо изненадување приредија и репрезентативците на Костарика кои премиерниот натпревар од групата “Д”, ќе го паметат по заслужениот триумф од 3:1 кој го остварија во дуелот против фаворизираната репрезентација на Уругвај.

Ууругвај дојде до планираното водство со погодокот на Единсон Кавани, кој успешно го изведе ударот од белата точка, но на стартот од второто полувреме, Јоел Кемпбел израмни на 1:1, а само неколку минути подоцна, Костарика дојде во водство со погодокот на Оскра Дуранте.

Во самиот финиш од натпреварот, мрежата на Уругвај ја погоди и Марко Урена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести