вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Костарика: Во авион запленет над еден тон кокаин

kokain2

Поврзани вести

Властите на Костарика објавија дека заплениле авион што пренесувал над еден тон кокаин. Приведени се и двајцата пилоти, кои потекнуваат од Гватемала, пренесе „Асошиед прес“.

Малиот авион летал од Кали, Колумбија, кога му се наложило да изврши принудно слетување на приватна авиописта на карибското крајбрежје.

Полицијата ги привела пилотите, татко и син, со 51 пакет кокаин, посочило министерството за јавната безбедност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести