петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Костиќ во 30 дневен притвор за убиството на Ивана

ivana2

Последни вести

Врховниот суд во Белград одреди 30 дневен притвот за Дарко Костиќ, кој е осомничен за силување и убиство на 14 годишната Ивана Подрашчиќ од Батајница.

Дежурниот судија му одреди на Костиќ притвор поради опасност од бегство, плашејќи се дека со неговото пуштање на слобода тој би и пречел на истрагата, како и поради опасност дека може да го повтори кривичното дело.

Телото на девојчето, кое се сметаше за исчезнато од крајот на јули е најдено во запуштена куќа. Полицијата соопшти дека девојчето е прво силувано, а потоа и убиено со тап предмет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести