среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ковачиќ е првата летна аквизиција на Реал (М)

Репрезентативецот на Хрватска, кој во изминатата сезона го носеше и дресот на италијанскиот калчо гигант Интер, Матео Ковачиќ, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на новиот европски клупски шампион, Реал (М).

KOVACIC ZASILUVANJE REAL

Последни вести

Репрезентативецот на Хрватска, кој во изминатата сезона го носеше и дресот на италијанскиот калчо гигант Интер, Матео Ковачиќ, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на новиот европски клупски шампион, Реал (М).

Шпанските медиуми се убедени дека во следните неколку дена, претседателот на “кралскиот клуб”, Флорентино Перез ќе испрати официјална понуда за младиот играч за врска која нема да биде помала од 25 мил. евра.
Таквата примамлива понуда најверојатно ќе биде прифатена од новиот сопственик на “нероазурите”, индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир кој пред неколку недели изјави дека неговиот клуб е во минус од 80 мил. евра и дека ќе мора да продаде неколку фудбалери за да купи неколку нови.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести