четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кожув испушти победа против МЗТ Скопје

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Кошаркарите на Кожув иако беа блиску не успеаја да му го нанесат првиот пораз на шампионот МЗТ Скопје, во 8. коло од Суперлигата, откако во драматичен натпревар загубија на домашен терен со 99:95.
Гевгеличани триумфот го испуштија во последната минута заради сопствените грешки но и на поконцентрираната игра на противникот.

Пет кошаркари на МЗТ запишаа двоцифрен број поени, а најефикасен беше Синовец со 22. На 19 поени застана Гечевски, 16 поени имаше Маринковиќ, Чековски 14 а со 10 поени дуелот го заврши Цветковиќ.
Во поразениот тим Пековиќ постигна 26 поени а Мијаиловиќ заврши со 22 поени. Кожув по поразот остана на втората позиција со пет победи од осум дуели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести