петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Коѕиас во четврток во Скопје

kozias

Последни вести

Европската перспектива на Македонија ќе биде главна тема во разговорите на грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас кој во четврток ќе ја посети нашата земја.

Шефот на грчката дипломатија во Скопје ќе се сретне со македонски дипломати, пред кои ќе има обраќање, а дипломатите потоа ќе можат да поставуваат прашања.

Дипломатски извори информираат дека е закажана е и билатерална средба меѓу Коѕиас и македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски.

Грчкиот министер за надворешни работи, првпат ја посети Македонија мината година во јуни.

Најчитани вести