недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Коѕиас во Њујорк ќе се сретне со Нимиц

kodzias

Последни вести

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Њујорк ќе се сретне со медијаторот Метју Нимиц, пренесува МИА.

Како што соопшти грчкото МНР, средбата ќе се одржи во девет часот по локално време во просториите на Постојаната мисија на Грција во Обединетите нации.

Коѕиас потоа ќе има средба и со генералниот секретар на Обединетите нации, Бан Ки-мун, по што ќе дадат и изјави за медиумите.

Други детали за средбите не се соопштуваат.

 

 

Најчитани вести